Plakaty, druk plakatów, Warszawa

Druk plakatów Warszawa

Być może organizujesz imprezy masowe, koncerty lub zawody sportowe a  może eventy? Mogę śmiało stwierdzić że niewątpliwie oferta jest dla Ciebie. W naszej ofercie znajdziesz plakaty drukowane w każdej ilości i na każdą okazję. Drukujemy plakaty offsetowe jak również i cyfrowe i wydaje się konieczne aby przedstawić różnicę między nimi. Druk plakatów offsetowych wykonujemy od wyższych nakładów. Nie piszę wprost od jakich nakładów ponieważ to zależy od formatu. Bez wątpienia łatwiej jest określić dolną granice dla plakatów cyfrowych ze względu na fakt iż opłaca się to robić od jednej, pierwszej sztuki podczas gdy plakaty offsetowe od nakładu gdzie cyfrowo jest już drogo. Podsumowują to co powyżej postaram się wykonać krótkie zestawienie kiedy stosować jaką technologię.

Plakaty a ich przeznaczenie

Plakaty naukowe

Zwykle drukowane w pojedynczych egzemplarza na potrzeby wydarzenie np. konferencji naukowej lub kongresu. Przedstawia wyniki badań i bezsprzecznie jego treść jest przeznaczona dla wąskiego grana widzów. Godnym uwagi jest fakt, że plakaty konferencyjne są wykonywane technologią druku cyfrowego. Bez wątpienia plakaty te mają krótki terminy bo zwykle są drukowane od ręki a godnym uwagi jest fakt, że dostępna jest pełna gama formatów i gramatur papieru na już.

Plakaty offsetowe

W przeciwieństwie do opisanych powyżej tu znaczenie w produkcji ma nakład. Pamiętaj – technologia offsetowa wymaga przygotowania szeregu elementów, które pozwalają na uruchomienie produkcji. W związku z tym z pewnością wpływa na ich cenę. Cena jednostkowa jest niska a na pewno niższa niż plakatów cyfrowych zakładając, że drukujemy większą ilość. Ponieważ ważnym aspektem wpływającym na cenę jest format bezsprzecznie można powiedzieć że: im większy format w druku offsetowym tym większy koszt startowy. Zalecamy druk offsetowy dla formatów i nakładów: A1 od 100, A2 od 250 sztuk, A3 od 250 sztuk. Podobnie wygląda to dla formatów B1 od 100, B2 od 250 i B3 od 250. W druku cyfrowym takie ograniczenie nie jest zalecane. Podsumowując przegląd plakatów przechodzimy do plakatów wielkofomatowych

Plakaty wielkoformatowe

W związku z tym, że plakaty wielkoformatowe są drukowane w techonogii cyfrowej z pewnością należy powiedzieć dlaczego dostały osobny akapit. Po pierwsze wykonywane są głównie na ploterach solwentowych. Drugi argument to nośnikiem na który nanoszony jest druk może to być papier, płótno, folia, baner i wiele innych materiałów różnych od papieru. No i po trzecie w przypadku gdy potrzebujesz plakatu wielkoformatowego i nie wiesz jak dobrać nośnik to zadzwoń.

Możliwa jest dostawa bezpośrednio do Ciebie do biura lub w miejsce, które wskażesz i bez wątpienia możemy to zrobić z dnia na dzień a nawet tego samego dni. Pamiętaj jednak, że zależy to od chwili złożenie zamówienia. W związku z tym jeśli będziesz chciał zlecić dostawę na dziś to spytaj czy to możliwe. Standardowo plakaty są do obioru w BOK: Drukarnia Cyfrowa Polimax, Warszawa ul. Nowoursynowska 161 L. tel. 22 593 19 85.

Plakaty drukujemy na papierach: 100, 135, 150, 170, 200, 250, 300 i 350 gram i w najpopularniejszych formatach A4, A3, A2, B2, A1, B1. Twoje plakaty wydrukujemy jedno lub dwustronnie.

Poniżej znajduje się oferta na plakaty dla gramatury 150 gram. Jeśli interesuje Cię inna opcja proszę wyślij zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub maila:  sggw@polimax.pl 

Jak przygotować plik do druku plakatu:

W czasie przygotowywania plakatów do druku należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznych obszarów. Odsunąć wszelkie grafiki, teksty od linii cięcie o co najmniej 3 mm, a grafiki wychodzące „na spad” czyli takie które chcemy aby zostały ucięte wyciągamy o co najmniej 3 mm poza linie cięcia. Dla ułatwienia pracy nad projektem przygotowaliśmy dla Państwa makiety. Wgraj nasza makietę programu graficznego rozpocznij pracę

pobierz makiety – plakat A3
makietypack

tu pobierzesz makiety – plakat A2
makietypack

pobierz makiety – plakat A1
makietypack